20.06.2017

Jak ubrać się na wesele jako gość? Propozycje dla wszystkich typów sylwetek.

Untitled design (23)

 

 
 

 

 

 

 

1. Figura klepsydry – Figura o idealnych proporcjach – biust i biodra są bardzo zbliżone w obwodach lub takie same, a talia wyraźnie zarysowana.

Ten rodzaj figury może sobie pozwolić na niemal wszystkie fasony. Przy takiej figurze warto podkreślać swoje atuty, a więc zaznaczyć talię i uwydatnić ładny biust. Wszystkie chwyty dozwolone!
Warto jednak unikać przesady, a więc jeśli mocno odkrywamy biust, to nie dodawajmy do tego spódniczki mini :).

Figura klepsydry

 

2. Figura gruszka – wąska i długa talia, mała klatka piersiowa, szczupłe ramiona, i szerokie biodra, masywne uda i szczupłe łydki.

Wyrównujemy proporcje! Tu świetnie sprawdzą się poziomie linie na wysokości ramion! Idealna będzie sukienka z falbaną, która dodaje objętości w obrębie biustu, natomiast w talii i biodrach delikatnie spływa po sylwetce. Świetnie sprawdzi się też bluzka dżersejowa z odkrytymi ramionami, a do tego spódnica, która podkreśli talię, ale zamaskuje biodra (dzięki dużej objętości tiulu). Sprawdzonym sposobem na optyczne powiększenie góry jest też ubranie wzorów i ozdobnych topów, natomiast dół pozostawić gładki dla równowagi, tak jak w sukience koronkowo-jedwabnej.
Figura gruszki

 

3. Figura jabłko – Charakteryzuje się szerokimi ramionami, średnim biustem, okrągłą pupą i brakiem wyraźnego wcięcia w talii. W tym typie sylwetki często są bardzo zgrabne nogi.

W tym typie sylwetki sprawdzą się miękkie tkaniny, opływające sylwetkę. Raczej radzimy unikać zdobień na wysokości talii, ponieważ przykuwają uwagę do tego miejsca. Proponujemy sukienki z gładkich, najlepiej naturalnych tkanin. Odsłaniamy zgrabne nogi :) Warto podkreślić dekolt linią V z przodu, lub dekolt z tyłu.

Figura jabłka

 

4. Figura kolumna – wysoka i szczupła, o chłopięcej sylwetce, a więc bez mocno wciętej talii.

Przy takiej figurze zalecamy wszelkiego rodzaju asymetrie czy awangardowe kroje. Dobrze jak w kreacji dużo się dzieje, są różne faktury i cięcia, dzięki temu sylwetka wydaje się bardziej kobieca.
Figura kolumny

 

5. Figura kielich – duży biust, brak wcięcia w talii, wąskie biodra i szczupłe nogi.

Aby wyrównać proporcje należy poszerzyć optycznie dół i zmniejszyć górę. W tym wypadku szczególnie polecamy góry z dekoltem V – wydłużą sylwetkę, sprawią że nabierze lepszych proporcji. Do tego mocno rozszerzane doły. Dzięki prostym, gładkim górom i bogatym dołom sprawiamy, że sylwetka nabiera najbardziej pożądanego kształtu – klepsydry :)

Figura kielicha